Materiály

image

Základním stavebním kamenem nábytku je dřevo a jeho varianty. Kvalitní dřevěnné díly určují celkovou kvalitu nábytku, proto polotovary odebíráme od renomovaných českých výrobců, čímž máme zaručenou stabilitu barev a konstrukční homogenitu.

Laminovaná deska: Laminované desky se vyrábějí oboustranným nalisováním folií dekoračních papírů impregnovaných aminoplastickými pryskyřicemi na nosné dřevotřískové nebo MDF desky. Desky jsou určeny pro výrobu nábytku a vnitřního vybavení, do suchého prostředí.

image

Dyhovaná dřevotříska: Dýha je tenký pásek dřeva zpravidla vysoké kvality. Používá se pro polepování nábytkových dílců, podlah, dveří, obkladových panelů, při výrobě překližek atd. Dýhy se vyrábějí v tloušťce 0,2 až 3,0 milimetrů. V našem případě je dýhou potažená kvalitní dřevotříska.

MDF desky: Jsou dřevovláknité desky s velmi homogenní strukturou. Díky jemné struktuře je možné z MDF desky frézovat třídimenzionální profily. Vláknina je získávána z dřevěné kulatiny, která je za pomocí lepidla, velkého tlaku a tepla slisována. MDF je vyráběna v různých objemových hmotnostech (od 320 - 900 kg/m3).

Masiv: Dřevo je již dlouhá léta nejpoužívanější materiál pro výrobu nábytku. Dvířka z masívu či patiny vytvoří v kuchyni dojem tepla a útulna. Dvířka vyrobená z masívu jsou sice náročnější na údržbu a jsou náchylnější na oděr, výhodou však je stále neměnný vzhled, který dodá po letech materiálu krásnou patinu.

Typy materiálů

Image 1
Laminovaná deska
Laminované desky jsou určeny pro výrobu nábytku a vnitřního vybavení do suchého prostředí.
Image 2
Dyhovaná dřevotříska
Dýha je tenký pásek dřeva zpravidla vysoké kvality. Používá se pro polepování nábytkových dílců.
Image 3
MDF desky
MDF desky Jsou dřevovláknité desky s velmi homogenní strukturou.
Image 4
Masiv
Dřevo je již dlouhá léta nejpoužívanější materiál pro výrobu nábytku.